Bo ja chciałbym poczytać o Springu

spripr Spring to słowo-wytrych w świecie Javy. Pojawia się w olbrzymiej ilości projektów, w ogłoszeniach o pracę, sporo technologii ocenia się porównując je właśnie do Springa. Powiedziałbym, że czasem boję się otworzyć lodówkę…

Z książkami poświęconymi Springowi w języku polskim zawsze był problem. Jeden problem. Pojawiały się kiedy opisywana przez nie wersja Springa była już dość leciwa. Dlatego też rzecz jasna pozostawały materiały sieciowe albo wydania angielskojęzyczne. Zasadniczo nie bym miał z tym problem, ale miło jest czasem poczytać coś w rodzimym języku. Jakiś czas temu trafiła w moje ręce książka Spring w praktyce, która moim zdaniem, jest bardzo ciekawą pozycją.

Przede wszystkim początkujący otrzymują kilka pierwszych rozdziałów, które wyraźnie przedstawiają o co chodzi w tym całym frameworku, a także dostarczają gotowych przykładów w jaki sposób rozpocząć pracę ze Springiem. Bardziej obeznani z tematem programiści dostają z kolei kilkanaście rozdziałów przedstawiających interesujące możliwości wykorzystania Springa – testy integracyjne, integracja za pomocą Spring Data czy obsługa użytkowników z pomocą Spring Security. Mając do wyboru reference-docs w witrynie SpringSource, a tę zgrabną książkę, na początek zdecydowanie wybrałbym papier – to dobre miejsce by rozpocząć bardziej szczegółowe dociekania.

Advertisements

One thought on “Bo ja chciałbym poczytać o Springu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s