Idzie nowe

Jak w tytule – idzie nowe. Przyszło juz bo od ponad 2 miesięcy cisza na blogu. Wynika to z kilku rzeczy, z czego najważniejsza wydarzy się 1 lipca – zmieniam pracę.

Nie, jeszcze nie na Java-world (jakoś nikt mnie na rozmowy nie zaprasza), jednakże firma równie poważna i stateczna, a konkretnie chodzi o projekt należący do grupy CDPROJEKTGOG.COM. Będę tam odpowiedzialny za tworzenie aplikacji wewnętrznych, zatem (mam cichą nadzieję) koniec z użeraniem się z IE6 i dziwnymi konfiguracjami użytkowników. Zmiana pracy nie oznacza jednakże rozstania z obecnym pracodawcą – poszkole.pl. Z tą firmą najprawdopodobniej pozostanę związany sporadyczną pracą zdalną. To tyle w kwestiach zawodowych.

Zmiana ta jest główną przyczyną ciszy z mojej strony przez ostatnie tygodnie. Po prostu postanowiłem odpocząć. Sprzyja temu również fakt, iż przeprowadziłem mały remont balkonu, a także kupiłem rower (w końcu mam gdzie go trzymać). Kiedy tylko mam teraz możliwość korzystam zarówno z jednego jak i drugiego, a wtedy na nocne siedzenie przy kompie nie mam ani siły, ani ochoty. Generalnie praca, którą ewentualnie będę wykonywał zdalnie automatycznie będzie wymagała przesiadywania nocami, zatem i być może uda mi się skrobnąć coś na bloga.

Zacząłem też zastanawiać się w tym momencie jak dalej ma to wszystko wyglądać. Pisanie bloga miało mieć charakter działalności edukacyjnej – zarówno dla innych początkujących w dziedzinie Javy, jak i przede wszystkim dla mnie. Miało to również zaowocować (prędzej lub później) rozpoczęciem zawodowej przygody z tą technologią. Jednakże obecnie po prawie roku prób znalezienia pracy w javalandzie przyszedł czas na refleksję. Jak dotąd nie udało mi się gdzieś “załapać” – stąd też decyzja o zmianie pracy na inną, ale wciąż w szeroko pojętej webdeveloperce. Być może czas pomyśleć o czymś innym? Inżynieria oprogramowania? Zarządzanie projektami? Co z tego wyniknie? Czas pokaże.

Advertisements

3 thoughts on “Idzie nowe

 1. Michał Mech

  Przeskoczenie do świata Javy nie jest łatwe. Tym bardziej, że ugruntowana pozycja w webdeveloperce wcale nie zawsze pomaga.
  Na pewno jednak warto. Ja sobie chwalę tą decyzję i cieszę się, że się udało. Za kilka lat też pewnie spojrzę w kierunku zajęć oddalających mnie od programowania. Może jakaś analiza, e.t.c.
  Teraz na szczęście przesiadka do innego, ciekawszego świata dała mi sporo możliwości.

 2. Artur Świerc

  Trochę szkoda już zainwestowanego czasu i w ten język, żeby teraz od tak zrezygnować.

  Ja także uczę się cały czas javy/JEE jednocześnie pracując jako phpowiec – także miałem pewne załamki związane z pytaniem siebie czy to wszystko ma sens, skoro na rynku pracy jest kiepsko. Doszedłem do wniosku, że co się nauczę w javie, zawsze można wykorzystać w phpie, a kiedy poczuję się pewnie zacznę poszukiwania 🙂

  Z drugiej strony (na śląsku) to nawet kiepsko jest znaleźć robotę jako phpowiec z 3-4 letnim stażem i nie zawsze wina odrzucenia aplikacji leży po stronie programisty (pracodawca ma za mało kasy ;))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s