Oficjalny nowy projekt – SCJPTester

W ostatnich bojach z Mavenem nie powiedziałem słowa o tym, do czego będzie służyła aplikacja, którą zamierzam tworzyć. Pewnikiem niektórzy domyślili się po nazwie, która przewijała się w screenach z widoku projektu, ale też i na niewiele się to zdało, gdyż ostatecznie nazwę zmieniłem. Panie i Panowie – przed Wami SCJPTester!

Spora część ruchu na blogu jest generowana poprzez zawartość powiązaną z certyfikatem SCJP. Zatem naturalnym rozwinięciem mojego contentu byłoby stworzenie aplikacji, która dałaby możliwość symulacji prawdziwego egzaminu. I taką właśnie funkcjonalność będzie posiadał SCJPTester – napisany z pomocą Mavena, Springa, Springa MVC, a także jakiegoś systemu szablonów integrującego się ze Springiem (nie wybrałem jeszcze żadnego), prace trwają. Zastanawiam się czy nie uderzyć z obsługą frontendu od strony AJAXa i interfejsu w GWT. Kozioł próbował przekonać mnie do Vaadina, że niby lepszy niż GWT, ale moim przekleństwem jest to, iż cały czas “zaliczam” technologie, które są najbardziej popularne i do nich niestety należy GWT, zaś Vaadin nie. Ale to jeszcze pogrzebię, przygoda z Mavenem jeszcze się nie skończyła 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Oficjalny nowy projekt – SCJPTester

  1. jaceklaskowski

    Rozumiem, że aplikacja zaraz gdzieś znajdzie swoje miejsce w Sieci? Już nie mogę doczekać się, aby przyjrzeć się jej UI. Bebechy stają się dla mnie drugorzędne. Kody publiczne rozumiem?

  2. chlebik Post author

    Jak poprzednie “HowToJava” i “ProgramBash” na necie wisiec bedzie od samego poczatku jej tworzenia. Fragmenty kodu na blogu, choć w sumie pomysł by udostępnić SVNa Read-Only dla szerokiej rzeszy jest całkiem ciekawy. Pomysle nad tym na pewno. Co do UI nie spodziewalbym sie szalenstw – chyba jeszcze pamietasz jak wyglada aplikacja do zdawania SCJP 🙂 Rzecz jasna bardziej chodzi o naukę tych technologii, ktore wymienilem, choc kto wie – moze i komercyjnie powstanie z tego drugi WhizzLabs. Choc wtedy wolalbym takie rzeczy pisac w czyms dynamicznym i nie zaprzegac do tego Javy. Pozyjemy, zobaczymy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s