Uniwersytet też dla ludzi

Uniwersytet kończyłem, nawet studia dzienne, problem polega na tym, iż nie kończony kierunek nie był informatyką. Odbije się to pewnie jeszcze nie raz przy procesach rekrutacyjnych, ale cóż począć – tak wyszło. Dlatego cieszy dość ciekawa inicjatywa, jaką podjęły nasze uniwerki.

Konkretnie chodzi o zamieszczanie w sieci materiałów dydaktycznych, których autorami są pracownicy naukowi tychże uczelni. Nie mówię zatem o skryptach pisanych przez studentów, notatkach z wykładów i laborek, ale w pełni opracowanych materiałach dydaktycznych. Od kilku lat w sieci można znaleźć tego typu materiały prezentowane przez ludzi z informatyki UW, zaś w ostatnich dniach doszedł też AGH. Co więcej – w przypadku tej ostatniej uczelni mamy nie tylko dane z informatyki, ale również szeregu innych wydziałów. Bardzo miłe inicjatywy i dla takich osób jak ja – bezcenne.

Advertisements

3 thoughts on “Uniwersytet też dla ludzi

  1. Bartek Majsak

    Chcialbym oddac sprawiedliwosc kolegom spoza UW, poniewaz wazniak to inicjatywa miedzyuczelniania i poza szacownym gronem z tegoz uniwersytetu nie mniejszy wklad mial takze Uniwersytet Jagiellonski, Politechnika Warszawska i Politechnika Poznanska.

    Dobrze jednak, ze promujesz na swoim blogu te inicjatywy. Tez jakis czas temu powrocilem do wazniaka. Zatesknilem za studenckimi czasami 🙂

  2. chlebik Post author

    Przepraszam za niedopatrzenie – adres po prostu mnie zmylil, a jakos w boczne menu nigdy się nie zagłębiałem. Zatem kajam się i proszę o wybaczenie, to było przedostatni raz 🙂 A z drugiej strony trzeba się cieszyć, że wysoki poziom naszych informatyków i programistów na świecie daje się także zauważyć w gotowości do dzielenia się wiedzą. Budujący przykład.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s