Program Bash również w sieci

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego postu wracam do programowania. Ostatni wpis dotyczący ProgramBash miał miejsce bodajże 5 sierpnia. Minęło całkiem sporo czasu zatem wypada coś z tym tematem zrobić.

Dziś zaś nie zamierzałem rozpoczynać tworzenia nowej funkcjonalności, ale za to postanowiłem wrzucić to co do tej pory istnieje na swój serwer hostingowy. Zakładam, że o wiele milej jest zobaczyć coś w działaniu, niż tylko podglądać screeny. Proces deplyomenu był całkiem miły i przebiegł bez zakłóceń – stworzenie pliku WAR, następnie eksport na serwer, dorzucenie kontekstu dla Jetty i poszło. Zasadniczo problemów nie było – poza jednym. Domyślne formatowanie taga (czy tagu?) <f:convertDateTime /> leci po ustawionym Locale. Jednakże wpis na ten temat jest (zakładam) odczytywany z systemu, albo też NetBeans przy budowaniu projektu i uruchamianiu go u mnie lokalnie podpina moje ustawienia lokalne (czyli polskie). Zaś na serwerze takowe nie chciały zaskoczyć i nagle daty przy newsach zaczęły wyświetlać się po angielsku. Pomogło umieszczenie w pliku faces-config.xml takiego oto kodu:

 <application>
    <locale-config>
      <default-locale>pl</default-locale>
    </locale-config>
  </application>

I poszło bez problemu. Obecnie aplikację można obejrzeć sobie pod tym adresem. Ostatnio serwery, na których trzymam swoje “dzieła” objawiają się dziwnym zachowaniem zatem jeśli coś nie działa to zapraszam do odwiedzin za jakiś czas. Cóż, może w końcu się wykosztuję na jakiś full-professional serwis, no choć te kilka stów rocznie można przeznaczyć zawsze na coś innego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s