Pierwsze urodziny Stronnic Chlebika

Tadam! Właśnie tak – pierwsza rocznica powstania moje bloga programistycznego. Wierzyć się nie chce – wydaje się to nie tak wcale dawno – kupno Thinking in Java, instalacja NetBeans z nastawieniem na Javę. No i rzecz jasna – pierwszy wpis! Łezka się w oku kręci…

Przez ten rok Stronnice dorobiły się całkiem wiernego grona czytelników. Patrząc po statystykach odwiedzin widzę, że do “szefostwa” polskiej javosfery mi jeszcze sporo brakuje, ale daje to impuls do działania, aby ten stan rzeczy zmienić. Zwłaszcza, że sporo zapytań do Googla pokazuje link do moich wpisów, co jest wartością samą w sobie, a świadomość, iż ktoś oszczędził czas czy nauczył się czegoś nowego dzięki mej pisaninie jest bardzo miła.

Pomijając same zapisy na blogu – co się zmieniło w przypadku mojej osoby? Ano zdobyta wiedza gdzieś tam się kołacze po zakamarkach umysłu. Wiadomym jest, że na pewno nie napisałbym z palca szeregu rzeczy, ale po szybkim make-upie dałbym radę zawalczyć. Chyba trzeba się za jakąś robotą w Javowym świecie rozglądać – to chyba najlepsza metoda na ciągły rozwój jako programista. Czego zaś mogę sobie życzyć na następny rok? Pewnie jeszcze większej poczytności, ciekawych wpisów i z całą pewnością większej ilości wolnego czasu. Choć tego ostatniego to pewnie każdemu brakuje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s