O motywacji i celach

Wakacje w pełni. Przyznaję, że po urlopie zabranie się do jakiejkolwiek pracy “po pracy” jest dla mnie niemiłosiernie wręcz trudne. Może i wina w tym żony, która po ukończeniu hardkorowego czerwca (bardzo ciężkie egzaminy, całe szczęście zdane z celującymi wynikami) daje się zabrać na spacer 🙂 Rzecz też pewnikiem w tym, że nazbierało się kilka większych rzeczy, które trzeba w końcu ruszyć – kwestia w tym, iż większe, czyli wymagające więcej wysiłku. A może to po prostu pogoda? W końcu przestało grzmieć co wieczór – widok błękitnego nieba do wytężonej pracy nie nastraja.

Aktywnością, której się poświęciłem, aby zebrać się w końcu w sobie było posprzątanie na dyskach twardych. Co prawda czeka mnie jeszcze małe przemeblowanie w partycjach, ale co mogłem posprzątać, posprzątałem (w myśl mądrego miejscami Feng-Shui – kiedy chce się coś zmienić – wpierw trzeba posprzątać, choćby biurko ). Defragment dysków, zainstalowany CrystalClear (a co, pięknie moje okienka wyglądają), porządek w folderach i w plikach. Przy okazji tego przemeblowania znalazłem zakurzoną kompilację kilku cytatów z Akwarium i Specnazu Wiktora Suworowa. Jako, że dawno temu zapisałem je ku własnej motywacji ( siedzenie nad PHP do 4 nad ranem po 12h pracy zarobkowej wymagało motywacji jak cholera ), obecnie również powinny zdać egzamin. Wklejam je zatem – może i kogoś do pracy natchną.

Możliwości człowieka są nieograniczone. Człowiek może osiągnąć w swoim życiu wszystko. I to w każdej sferze ludzkiej aktywności. Ale żeby zwyciężyć swych przeciwników, człowiek musi najpierw pokonać samego siebie, przezwyciężyć strach, niepewność, lenistwo. Rozwój – to ciągła walka z samym sobą. Człowiek powinien się zmusić, aby wstawać wcześniej i kłaść się spać później od innych. Człowiek musi wyeliminować ze swego życia to wszystko, co przeszkadza mu w osiągnięciu zaplanowanego celu. Musi podporządkowywać cały swój byt najsroższemu reżimowi. Powinien wykorzystywać swój czas z największym zaangażowaniem, jakie tylko jest możliwe, a nawet robić to, co wykracza poza te ramy.

Człowiek dążący do swego celu może być skuteczny tylko w przypadku, jeśli każdą minutę swego życia wykorzysta z maksymalną korzyścią dla osiągnięcia zaplanowanego celu. Jeśli stworzył dla siebie system kar i karze sam siebie za każdą zmarnowaną minutę. Człowiekowi w zupełności wystarczą 3-4 godziny snu, cały pozostały czas może być wykorzystany dla osiągnięcia upragnionego celu.

Każdy trening ma sens tylko w tym przypadku, jeśli doprowadza on człowieka na skraj jego sił fizycznych i psychicznych. […] Trening spełnił swoje zadanie tylko wtedy, jeśli doprowadził człowieka do granic jego możliwości, kiedy zgrzyta on zębami, niemalże rwie swe mięśnie, a twarz wykrzywia potworny grymas.

Mistrzem staje się tylko ten, który na każdy trening idzie niczym na śmierć, na swój ostatni bój, w którym polegnie albo zwycięży. […] Zwycięzcą będzie ten, dla którego zwycięstwo jest droższe od życia. […] Ten kto zwycięży siebie, może pokonać każdego. Zwyciężać innych jest znacznie łatwiej. Siebie bardzo trudno.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s