Dlaczego dobrze jest czytać innych

Ano dlaczego? Bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. I tak też się stało, kiedy w dniu dzisiejszym trafiłem na bloga jadept, gdzie oprócz dobrze zapowiadającego się bloga, znalazłem rozwiązanie trapiących mnie problemów.

Jak wiadomo zmieniłem ostatnio wygląd bloga tylko po to, aby dać choć namiastkę lepszego formatowania kodu. Jak to wygląda każdy widzi – efekt nie jest do końca zadowalający. Natomiast na wspomnianym blogu patrzę – domena wordpress.com, standardowy wygląd i… pięknie sformatowany kod! Pomyślałem, że może autor dokupił możliwość zabawy z CSSem, ale okazuje się, że nie! Otóż na serwerach WordPressa jest tak, że formatowanie kodu odbywa się poprzez wrzucenie go w znaczniki sourcecode podane w nawiasach kwadratowych oraz z własnością language. Pomimo prób nie udało mi się jakoś tego ogarnąć encjami czy cytatem by pokazać konkretnie konstrukcję, ale sami popatrzcie jak ładnie wygląda to poniżej:

 public void paint(Graphics g) {
    Graphics2D graphics2 = (Graphics2D) g;
    RoundRectangle2D roundedRectangle = new RoundRectangle2D.Float(100, 100, 240, 160, 10, 10);
    graphics2.draw(roundedRectangle);
  }

Pewnie powoli w ramach wolnego czasu będę się starał istotne wpisy poprawić i sprawić by kod zaczął wyglądać tak jak powinien.

Advertisements

5 thoughts on “Dlaczego dobrze jest czytać innych

 1. chlebik Post author

  Bo nie zlamalem linii – by pokazac wlasnie, ze pojawi sie pasek kiedy bedzie dlugi wiesz, ale rowniez zawinie sie kiedy to JA zdecyduje o tym (a nie jak do tej pory to wygladalo)

 2. Pingback: Formatowanie kodu w wordpressie « nyfi’s considerations

 3. chlebik Post author

  Jak juz pisalem wczesniej korzystam z gotowych szablonow dostarczanych przez WordPressa. Teraz jak wiem, ze istnieje taka mozliwosc formatowania kodu to przepatrze wszystkie wlasnie pod katem szerokosci. No ale jak zawsze – czasu cholercia brakuje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s