Nowy widoczek

Ano jak co jakiś czas ponownie przejrzałem dostępne motywy w WordPressie. Tym razem głównym wyznacznikiem było formatowanie kodu. No i wybrałem nowy motyw – Neat. Choć ucina mi trochę obrazki z poprzednich wpisów (ale ciutke, nie przeszkadza to w czytelności), ma póki co najlepsze formatowanie kodu spośród wszystkich dostępnych 2-kolumnowych layoutów.

Advertisements

4 thoughts on “Nowy widoczek

 1. Michał Mech

  Hmm, jeśli głównym wyznacznikiem było formatowanie kodu to ten motyw, moim zdaniem, nie nadaje się kompletnie.

  Szerokość bloku zawierającego wpis jest niewielka, nie dasz rady wstawić żadnego większego kodu bez martwienia się o łamanie. A to nie będzie ładnie wyglądać.

  I do formatowania wracając. Polecam SyntaxHighlighter lub … SyntaxHighlighter. Tej drugiej (pierwszej chyba też) nawet nie trzeba instalować jako wtyczkę, ponieważ działa po stronie przeglądarki. Podłączasz JavaScript i działa. Wygląd do obejrzenia u mnie na blogu.

 2. chlebik Post author

  Niestety poki co na tych serwerach (WordPressa) jestem ograniczony do pewnej ilosci szablonow i koniec. Za wiele w ich CSSie nie moge zadzialac. Sposrod wszystkich dostepnych ten jest najbardzije optymalny (pamietasz ostatni szablon i jak tam kod wygladal?). Jak znajde chwilke to moze przeniose w koncu bloga na wykupiony hosting – tam bede sobie sam panem, sternikiem, okretem.

 3. Michał Mech

  Racja. Jeśli korzysta się z usług WordPress’a u nich to nie jest tak różowo. Z takimi samymi problemami borykałem się korzystając z Blogger’a. Choć WordPress i tak bije Blogger’a na głowę.

  Mogę Cię pocieszyć tym, że import/export bloga jest banalny i wystarczy niemal jedno kliknięcie. Nie zwlekaj, taka migracja to max. jeden wieczór.

 4. chlebik Post author

  Parafrazujac znane powiedzenie: Czasu za konia!!! Na razie mam 3 rzeczy rozgrzebane, cale szczescie kodu poki co za duzo nie publikuje (przynajmniej przy wpisach o SCJP). Kiedy zaczne na powazniej z JSF to pewnie sie to zmieni i wtedy przeemigruje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s