Java exPress, a sprawa Chlebika

Jest takie pismo.STOP.Wydawane od paru miesięcy, ale niezbyt często.STOP.Nazywa się Java exPress.STOP.Ostatnio wyszedł nowy numer.STOP.W numerze artykuł Mroza o Grails.STOP.Link do mojego bloga w polecanych.STOP.Wzruszyłem się.STOP.

Advertisements

5 thoughts on “Java exPress, a sprawa Chlebika

 1. Darek Ludera

  Ha!

  Dzieki Twojemu i właśnie Jacka blogowi przyjrzałem się bliżej Grailsom i stwierdzić trzeba dwie rzeczy:

  – superszybko i superłatwo pisze się przeróżne CRUDy
  – ale, jeśli potrzeba jakiegoś niestandardowego interfejsu czy funkcjonalności aplikacji, to z Grailsami jest już gorzej (przynajmniej u mnie).

  Dodatkowo zachwyca bardzo duża ilość pluginów do tworzenia przeróżnych aplikacji, zdziwiło mnie że ktoś napisał nawet biblioteki (o dziwo działające 😉 do dostępu do mojego serwerowego faworyta (ibm i – dawny as/400). Grailsy z pewnością idą w dobrą stronę, ale ja bym się jeszcze bał komuś sprzedać aplikację stojącą na nich. No właśnie – znacie kogoś kto sprzedaje aplikacje na grailsach, czy póki co jest to technologia do tworzenia testowych CRUDów którymi można się zachwycać w zaciszu swojego biurka?;)

 2. chlebik Post author

  Ja tam jestem prosty koder PHP (póki co) i za wiele znajomych w pracujących w Javie to nie mam. Moja odpowiedź zatem na to pytanie nie mogłaby w ogóle być brana pod uwagę. Ale może Jacek się wypowie, on wszak pracuje w “kohpohacji” 🙂

 3. Jacek Laskowski

  Nie mam pojęcia, czy się sprzedaje. Jest i czy się sprzedaje zależy od użycia. Rozpoczyna się projekt z moim udziałem i Grails, więc może za kilka miesięcy dowiem się, jak to wygląda korporacyjnie. Jak to z nowymi rozwiązaniami – wszystko zależy od reklamy, a dalej od upowszechnienia się towaru, a dalej udoskonalenia i przyzwyczajenia, itp.

 4. matixo

  http://grails.org/Testimonials

  Tu jest lista serwisów opartych o Grails. Widziałem też już kilka ofert pracy związanych z Grails na LinkedIn (nie w Polsce).

  A testowe CRUDy mogą się przerodzić w szybko i łatwo tworzone dynamiczne prototypy i już masz zastosowanie biznesowe 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s