Christmasing-Holidaying

Te słowotwórcze potworki w tytule tego wpisu doskonale oddają mój stan od kilku dni, a co więcej, będą dalej go uosabiać do 7 stycznia kiedy to po dłuuuuugiej przerwie pojawię się w pracy. Okazuje się, że nawał pracy przed świętami jest dobry, bo wyrobione wówczas nadgodziny można spożytkować w bardzo przyjemny sposób – na przykład mając możliwość pójścia na długi urlop. Na blogu nie piszę zasadniczo o niczym innym jak Java i pokrewne technologie, ale święta i urlopy to wyjątek.

Zatem zacznijmy od najważniejszego – życzę wszystkim czytelnikom mojego bloga (oj a naprawdę jest ich całkiem sporo, co mnie cieszy niepomiernie) spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku. Wiem, że podobne słowa krzyczą obecnie z każdego miejsca (nawet w lodówce :), ale pragnę zapewnić, że są to życzenia szczere i płynące z dobrego serca. Obyście mogli w spokoju wypocząć i nacieszyć się życiem, niezależnie czy uznajecie te święta czy nie. To raz.

Dwa, że znowu znikam na jakiś czas. Konkretnie – na czas urlopu. Wizyta w domu rodzinnym, a potem zapakunek do samochodu i wyprawa w kierunku Świeradowa-Zdrój, gdzie wraz z przyjaciółmi wybieram się w okresie sylwestrowo-noworocznym na narty. Czyli znowu góry, podobnie zresztą jak latem, ale kilka kilometrów na zachód od Szklarskiej Poręby. Na nartach ostatni raz jeździłem w liceum (tzw. zielone szkoły), czas zatem sobie po tych 6 latach przypomnieć o co w tym sporcie chodzi. Mam nadzieję, że nic się nie stanie, tym bardziej, że biorę żonę, która na nartach jeszcze nigdy nie jeździła 🙂 Do Warszawy wrócę 6 stycznia – i w okolicach tego dnia należy spodziewać się kolejnych wpisów.

Co do przyszłości – rysuje się ona w dość ciekawych kolorach. Jak tylko znajdę chwilkę czasu by wydać wersję 0.2 ChlebikClient zaczną się wpisy na temat J2EE, póki co głównie o JSP i servletach, z czasem pójdziemy dalej. Przy poprzednim urlopie zapowiadałem, że zacznę cykl o pisaniu systemu blogowego w JSP, ale czas i okoliczności zrewidowały te zamierzenia na rzecz Swinga i klienta do Arkadia MUD. Jednakże może to i dobrze? Zobaczymy co czas przyniesie, póki co kiełkuje u mnie powoli ciekawy pomysł na cykl artykułów, a także będący ich rezultatem portal.

Trzymajcie się ciepło.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s